Plugins - Duplicate Post - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (70 entries)

en: Current user is not allowed to copy posts.
sv_SE: Nuvarande användare saknar behörighet att kopiera inlägg.

en: Check out the new documentation
sv_SE: Kolla in den nya dokumentationen

en: Serving the WordPress community since November 2007.
sv_SE: Tjänar WordPress-samhället sedan november 2007.

en: Duplicate Post turns 10!
sv_SE: Duplicate Post fyller 10 år!

en: you probably want this unchecked, unless you have very special requirements
sv_SE: troligtvis vill du inte markera detta om du inte har några synnerligen speciella skäl

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Help me develop the plugin and provide support by <a href="%s">donating even a small sum</a>.
sv_SE: Hjälp mig att utveckla tillägget och ge support genom att <a href="%s">donera en slant</a>.

en: Show update notice
sv_SE: Visa uppdateringsnotis

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: You can use * to match zero or more alphanumeric characters or underscores: e.g. field*
sv_SE: Du kan använda * för att matcha mot noll eller flera alfanumeriska tecken eller understreck: t.ex: ”field*”

en: Menu order
sv_SE: Menysorteringsvärde

en: Author
sv_SE: Författare

en: Template
sv_SE: Mall

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Support Forum
sv_SE: Supportforum

en: Donate whatever sum you choose, even just 10¢.
sv_SE: Donera hur mycket eller lite du vill, kanske bara 1 krona.

en: Help me develop the plugin, add new features and improve support!
sv_SE: Hjälp mig att utveckla tillägget, lägga till nya funktioner och ge bättre support!

en: Please <a href="%s">review the settings</a> to make sure it works as you expect.
sv_SE: <a href="%s">Kontrollera inställningarna</a> för att säkerställa att allt fungerar som du förväntar dig.

en: %s item copied. | %s items copied.
sv_SE[0]: %s objekt kopierat.
sv_SE[1]: %s objekt kopierade.

en: You can also use the template tag duplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id ). More info <a href="%s">here</a>
sv_SE: Du kan även använda dig av mall-taggen duplicate_post_clone_post_link( $link, $before, $after, $id ). <a href="%s">Läs mer</a>

en: Whether the links are displayed for custom post types registered by themes or plugins depends on their use of standard WordPress UI elements
sv_SE: Oavsett om länkarna visas för anpassade inläggstyper som är registrerade av något tema eller tillägg beror på deras användning av WordPress standardelement i användargränssnittet

en: Select the post types you want the plugin to be enabled
sv_SE: Välj vilka inläggstyper du vill att tillägget ska hantera

en: Enable for these post types
sv_SE: Aktivera för följande inläggstyper

en: Passwords and contents of password-protected posts may become visible to undesired users and visitors
sv_SE: Lösenord och innehåll från lösenordsskyddade inlägg kan komma att synas för icke avsedda användare och besökare

en: Show/hide private taxonomies
sv_SE: Visa/göm privata taxonomier

en: Add this number to the original menu order (blank or zero to retain the value)
sv_SE: Lägg till detta nummer till det ursprungliga menysorteringsvärdet (tomt eller noll behåller nuvarande värde)

en: Increase menu order by
sv_SE: Öka menysorteringsvärde med

en: except pingbacks and trackbacks
sv_SE: förutom pingbacks och trackbacks

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Children
sv_SE: Underordnade element

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Slug
sv_SE: Permalänk (slug)

en: Date
sv_SE: Datum

en: Title
sv_SE: Titel

en: Post/page elements to copy
sv_SE: Element från inlägg/sidor som ska kopieras

en: Display
sv_SE: Visa

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: What to copy
sv_SE: Vad ska kopieras

en: Untitled
sv_SE: Utan titel

en: Copy features for this post type are not enabled in options page
sv_SE: Kopiering av funktioner för denna inläggstyp är inte aktiverad på sidan med inställningar

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Avfärda detta meddelande.

note: Description of the plugin/theme
en: Clone posts and pages.
sv_SE: Klona inlägg och sidor.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Admin bar
sv_SE: Administrativa verktygsfältet

en: Edit screen
sv_SE: Redigeringsvy

en: Post list
sv_SE: Inläggslista

en: Show links in
sv_SE: Visar länkar i

en: Warning: users will be able to copy all posts, even those of other users
sv_SE: Varning: användarna kommer att kunna kopiera alla inlägg, även sådana som skapats av andra användare

en: Roles allowed to copy
sv_SE: Användarroller som tillåts kopiera

en: Suffix to be added after the title, e.g. "(dup)" (blank for no suffix)
sv_SE: Suffix som läggs till efter titel, t.ex ” (kopia)” (lämna tomt för att inte ha något suffix)

en: Title suffix
sv_SE: Titelsuffix

en: Prefix to be added before the title, e.g. "Copy of" (blank for no prefix)
sv_SE: Prefix som läggs till före titel, t.ex ”Kopia av ” (lämna tomt för att inte ha något prefix)

en: Title prefix
sv_SE: Titelprefix

en: Select the taxonomies you don't want to be copied
sv_SE: Välj vilka taxonomier du inte vill ska kopieras

en: Do not copy these taxonomies
sv_SE: Kopiera inte dessa taxonomier

en: Comma-separated list of meta fields that must not be copied
sv_SE: Kommaseparerad lista med metafält som inte får kopieras

en: Do not copy these fields
sv_SE: Kopiera inte dessa fält

en: Duplicate Post Options
sv_SE: Duplicate Post Inställningar

en: Translate
sv_SE: Översätt

en: Donate
sv_SE: Donera

en: Copy creation failed, could not find original:
sv_SE: Kopiering misslyckades, originalet kunde inte hittas:

en: No post to duplicate has been supplied!
sv_SE: Inget inlägg att kopiera har valts!

en: New Draft
sv_SE: Nytt utkast

en: Copy to a new draft
sv_SE: Kopiera till ett nytt utkast

en: Clone
sv_SE: Klona

en: Clone this item
sv_SE: Klona denna post
